logo

Olağan Şüpheliler

3yorhan

3yorhan
orhanyusuf@gmail.com
Olağan Şüpheliler

Eğer corona virüsünü doğal yollardan değilde birileri kasıtlı olarak yaydıysa bunları kim neden yapmış olabilir.
İşte komplo teorilerini güçlendiren ihtimaller,
1 – Skype, Zoom gibi uzaktan bağlantı programları; O kadar çok konuşulmaya başlandı ki bu programlar âdeta pusuya yatmış bir krizin hatta bulaşıcı bir virüsün ortaya çıkmasını bekliyorlardı. Bazıları bu güne kadar neden düşünemedik demeye başladı. Dersler, eğitim ve öğretim, iftarlar, doğum günü kutlamaları bu programlar ile yapılıyor.
2 – Doktorlar ve sağlık çalışanları; Zira onlar televizyonlardan inmez oldular. Daha iki üç ay öncesine kadar yoğun bakımda hastalar önünde göbek atan terbiyesiz ahlaksızlar, gariban halka yardımcı olmayan kendini beğenmişler diye haber dinlerken bu gün gene oyunlar oynayarak, danslar ederek, alkışlar felan yapıyorlar ama bu kez eleştiri değil övgü dinler olduk. Eğer tv hevesleri geçip ekrana çıkmazlarsa ve salgın da azalırsa şüphe daha da kuvvetlenir.
3 – Göçmenler ve mülteciler; gündemden düştüler hiç görünmüyorlar ortalıkta. Daha salgın başlamadan önce yüzbinler Edirne sınırında Yunanistan’a geçmeyi bekliyorlardı ve zalim Avrupa onlara destur vermiyordu. Halleri ne oldu soran bile yok.
4 – Kargocular ve nakliyeciler; Çünkü her zamankinden daha fazla çalışıyoruz çok yoğunuz diyorlar. 23 Nisan da çalışıyoruz cumartesi çalışıyoruz neredeyse pazar bile çalışacağız diyorlar. Çok çalıştıklarına göre kazançları da çoğalmıştır.
5 – Maske ürecileri; Adeta dünyada maske savaşları yaşanıyor. Hangi ülke hangi ülkenin maske sevkiyatına el koydu. Hangi ülke hangi ülkeden daha fazla para vererek siparişlerin önüne geçti…
6 – Dezenfektan ve sabun üreticileri; Dezenfektan bulmak son derece zorlaştı ve pahalandı. Muazzam kazanç sağlıyorlar, ellerin nasıl yıkanması ve ne kadar sıklıkla yıkanması gerektiğini yeniden öğreniyoruz. Sabun hiç olmadığı kadar kıymetlendi. Kimyasal zararlı diyenler kimyasalın içinde yüzüyor.
7 – Evcil Hayvan satıcıları; Zira dünyada görülmemiş şekilde evcil hayvan alanların sayısı artmış. Dedikodulara göre bu hayvanları dışarıda gezdirme bahanesiyle alıyorlarmış salgın bitince başı boş bırakacaklarmış. Kimisi de bu hayvancağızlara şiddet uyguluyormuş.
8 – Kadınlar; zira verilere göre kadınlar çok daha az ölüm yaşıyor, erkeklerin ölüm oranı kadınlara göre %60 seviyelerindeymiş. Kadınlara özgü östrojen hormonu virüsle savaşmada daha etkili olabilir mi diye düşünüyorlar. Birde progestoron hormonu varmış. Eğer bu hormonlarda erkeklere de verme durumu olursa erkeklerin hali ne olur diye tartışılmakta. Tabii kadın dırdırı erkeği mahveden etken tartışması her zamanki popülerliğini koruyor.
9 – Toplu ibadetlerden rahatsız olanlar; Öyle ki hem Müslümanların, hem Hristiyanların hem de Musevilerin mabetleri kapalı. Cami kapılarına gidip ağlayanlar olduğu kameralara yansıyor.
10- Gençler; Bu virüsün gençleri ve çocukları etkilemediği bilinen bir gerçek. Ancak Bizim gibi yaşlılara saygı ve sevginin hat safhada olduğu bir ülkede bile ; aman ha yaşlılara yaklaşmayın, bayramda el öpmeyin ramazanda yemek vermek mi? Sakın sakın onları düşünüyorsanız, seviyorsanız öyle bir şey yapmayın diyorlar.
11 – Kader Mahkumları veya tutuklu ve yükümlüler; Öyle ki her kes elbirliği ile tahliye için çalışıyor. Kimisi İçin iyi kimisi için kötü oluyor. Bazıları davalısını vuruyor bazıları da davalısına yakalanıyor.
12 – Çin; Çin Hakkında çok söylenti var. Virüsü geç bildirdiler, bilerek gizlediler, kasıtlı yaptılar hatta Dünya Sağlık Örgütü ile anlaşmalı yaptılar gibi. Çin eski günlerden beri sabıkalıdır; yecüc ve mecüc olduklarından tutunda uzaylı olduklarına kadar söylenmeyen şey kalmamıştır. Son günlerde hızlı büyüme göstermeleri, ticaret savaşları, otomotiv, İnşaat, Silahlanma gibi işlemleri ve dünyanın çeşitli yerlerinde askeri üs vs. işlerine girişmeleri kabahatlarini büyüttü.
14 – Donald Trump; ABD başkanı Donald Trump gündemdeki yerini daha da sağlamlaştırmak adına mı yapıyor bilinmez ama iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Çin’deki wuhan enstitüsü’nden birisinin kaçmış olacağına dair kanıtlarının olduğunu söyledi. Tabii ABD istihbaratının virüsün doğal bir salgın olduğu bilgisi ile çelişiyor. Bunu neye dayanarak söyledi bilmiyoruz ama daha önce Tahran’da düşürülen Ukrayna uçağına İran’ın düşürdüğünü bilmişti. Bu konuyuda bilirse şaşırmamak gerek daha önce de korunmak için vücudumuza dezenfekten enjekte etmeliyiz demişti.
Daha saymakla bitmeyecek kadar teori ve dedikodu var. Bunların doğruluk ihtimali nedir bilinmez elbette. Ama insanların vakit geçirmesine ilaç olarak birebir.

Etiketler: »
1493 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?
#

Olağan Şüpheliler” için 2 Yorum

 1. 3yorhan : diyor ki:

  Progesteron, insan ve diğer hayvanlarda adet döngüsü, gebelik ve embriyogenezde rol oynayan 21 karbonlu bir steroit hormondur. Progesteron, progestojen adlı bir hormonlar grubuna aittir ve insanlar da bu grubun başta gelen üyesidir.

  Progesteron ile onun suni üretilmiş türevleri olan progestin’ler karıştırılmamalıdır.
  Progesteron hormonunun esas işlevi, meydana gelebilecek hamilelik için kadının rahmini hazırlamak ve gebelik gerçekleşmiş ise hamileliğin sürdürülmesini sağlamaktır. Progesteron hormonu, plasenta ve böbrek üstü bezinden salınır. Kanda mevcut olan protein miktarına göre dengelenir. Progesteron ve östrojen hormonu beraber çalışmaktadır. Bu sayede döllenmiş olan yumurtanın rahim iç tabakası olan endometriuma yerleşmesine yardımcı olur. Bununla beraber progesteron hormonu yarattığı etki ile birlikte düşükleri engellemektedir. Doğumun gerçeklemesiyle beraber oldukça önemli bir progesteron kaynağı olan plasenta yani bebeğin eşi çıktığında, gebelik dönemi boyunca mevcut olan progesteron salgılanmasında düşüş meydana gelir.

 2. T : diyor ki:

  Zoom, Skype, hangouts olmazsa nasıl uzaktan eğitim yapardık

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu ayetler cemaatler için mi geldi?

  24 Aralık 2020 Köşe Yazıları

  İslam dininde tarikatlerin yeri nedir? Tarikatçilik, dincilik, cemaatçilik Kurana uygun mu? https://www.youtube.com/watch?v=H8WajNHTT3k Bu soruların cevabını gelin birlikte Kuranı Kerimden araştıralım. Bugün ülkemizde çeşitli tarikatlere bağlı birçok grup halinde cemaat bulunmaktadır. Prof. Dr. Esergül Balcı’nın 2018’de hazırladığı rapora göre Türkiye’de belli başlı 30 tarikat ve onlara bağlı 400 kol bulunuyor. Kaynak Cemaatler kendi ekosistemini oluşturmuş ve grupça hareket etmektedir. Peki bu gruplar için Kuran ne diyor? Âl-i İmrâ...
 • Kahlenberg(Alaman Dağı)

  23 Eylül 2020 Köşe Yazıları, Politika, Tarih, Tüm Manşetler

  Bazılarına göre Kahlenberg deyince akıllara Danimarkalı ünlü futbolcu Thomas Kahlenberg gelebilir. Oysa tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan bir muhaberenin yaşandığı yerin adıdır Kahlenberg. Günümüzde orta Avrupa da olan Viyana’ya gelen herkesin çıktığı veya çıkarıldığı, İstanbul’daki Çamlıca tepesine benzeyen tepedir. 12 Eylül 1683'te Osmanlı İmparatorluğu ile Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu orduları arasında yapılan meydan muhasebesi Kahlenberg Muharebesi ya da Osmanlıların verdiği isimle Almandağı Muharebesi olarak bilinir. Muhar...
 • 40 Ton Altın’ın Hikayesi

  11 Eylül 2020 Köşe Yazıları, Tarih

  40 Ton Altın'ın Hikayesi ve Baş Rostolar Bir Umut Hikayesi Serisi devam ediyor. 40 Ton Altın'ın Hikayesi Başlıyor Burada dinleyecekleriniz gerçek hayat hikayelerinden esinlenerek kurgulanmış olabilir. Ufukta kara gözüktü. Suvari Bey heyecanlıdır. Yol boyunca Çarkçıbaşı ile görüşmüş bir aksilik çıkmaması için tanrıya dua etmiştir. Yolu uzun, yükü ağırdır. Tayfa yükten habersiz ama yükün önemini kaptanların ciddiyetinden anlamıştır. Korumalar eşliğinde bu gemi limana yanaşır.  Nihayet büyük yük ve büyük emanet Kitauların ülkesine ulaştırılmış...
 • Cin Nedir? Cinlerin Özellikleri Nelerdir?

  30 Temmuz 2020 Köşe Yazıları

  Cin, duyu organlarıyla algılanamayan, çeşitli şekillere girebilen, ateşten yaratılmış, ruhanî varlıklara verilen bir addır. Kuranı Kerimde Rahman Süresi 15.inci ayette şöyle tanımlanmaktadır: Cinleri dumansız, saf alevden yarattı. “CİN” adıyla bilinen gerçeği itibarıyla insan gözü tarafından görülemeyen bazen de sahip oldukları özellikler dolayısıyla, bazı insanlara maddemsi görüntüler verebilen canlılardır. Kur’ân-ı Kerîm’de “CİN” kelimesiyle tanımlanan; halk arasında “peri”, “dev”, “hayalet”, “cin”, “ecinni” diye bilinen; görüntülerine gö...