logo

Olağan Şüpheliler

3yorhan

3yorhan
orhanyusuf@gmail.com
Olağan Şüpheliler

Eğer corona virüsünü doğal yollardan değilde birileri kasıtlı olarak yaydıysa bunları kim neden yapmış olabilir.
İşte komplo teorilerini güçlendiren ihtimaller,
1 – Skype, Zoom gibi uzaktan bağlantı programları; O kadar çok konuşulmaya başlandı ki bu programlar âdeta pusuya yatmış bir krizin hatta bulaşıcı bir virüsün ortaya çıkmasını bekliyorlardı. Bazıları bu güne kadar neden düşünemedik demeye başladı. Dersler, eğitim ve öğretim, iftarlar, doğum günü kutlamaları bu programlar ile yapılıyor.
2 – Doktorlar ve sağlık çalışanları; Zira onlar televizyonlardan inmez oldular. Daha iki üç ay öncesine kadar yoğun bakımda hastalar önünde göbek atan terbiyesiz ahlaksızlar, gariban halka yardımcı olmayan kendini beğenmişler diye haber dinlerken bu gün gene oyunlar oynayarak, danslar ederek, alkışlar felan yapıyorlar ama bu kez eleştiri değil övgü dinler olduk. Eğer tv hevesleri geçip ekrana çıkmazlarsa ve salgın da azalırsa şüphe daha da kuvvetlenir.
3 – Göçmenler ve mülteciler; gündemden düştüler hiç görünmüyorlar ortalıkta. Daha salgın başlamadan önce yüzbinler Edirne sınırında Yunanistan’a geçmeyi bekliyorlardı ve zalim Avrupa onlara destur vermiyordu. Halleri ne oldu soran bile yok.
4 – Kargocular ve nakliyeciler; Çünkü her zamankinden daha fazla çalışıyoruz çok yoğunuz diyorlar. 23 Nisan da çalışıyoruz cumartesi çalışıyoruz neredeyse pazar bile çalışacağız diyorlar. Çok çalıştıklarına göre kazançları da çoğalmıştır.
5 – Maske ürecileri; Adeta dünyada maske savaşları yaşanıyor. Hangi ülke hangi ülkenin maske sevkiyatına el koydu. Hangi ülke hangi ülkeden daha fazla para vererek siparişlerin önüne geçti…
6 – Dezenfektan ve sabun üreticileri; Dezenfektan bulmak son derece zorlaştı ve pahalandı. Muazzam kazanç sağlıyorlar, ellerin nasıl yıkanması ve ne kadar sıklıkla yıkanması gerektiğini yeniden öğreniyoruz. Sabun hiç olmadığı kadar kıymetlendi. Kimyasal zararlı diyenler kimyasalın içinde yüzüyor.
7 – Evcil Hayvan satıcıları; Zira dünyada görülmemiş şekilde evcil hayvan alanların sayısı artmış. Dedikodulara göre bu hayvanları dışarıda gezdirme bahanesiyle alıyorlarmış salgın bitince başı boş bırakacaklarmış. Kimisi de bu hayvancağızlara şiddet uyguluyormuş.
8 – Kadınlar; zira verilere göre kadınlar çok daha az ölüm yaşıyor, erkeklerin ölüm oranı kadınlara göre %60 seviyelerindeymiş. Kadınlara özgü östrojen hormonu virüsle savaşmada daha etkili olabilir mi diye düşünüyorlar. Birde progestoron hormonu varmış. Eğer bu hormonlarda erkeklere de verme durumu olursa erkeklerin hali ne olur diye tartışılmakta. Tabii kadın dırdırı erkeği mahveden etken tartışması her zamanki popülerliğini koruyor.
9 – Toplu ibadetlerden rahatsız olanlar; Öyle ki hem Müslümanların, hem Hristiyanların hem de Musevilerin mabetleri kapalı. Cami kapılarına gidip ağlayanlar olduğu kameralara yansıyor.
10- Gençler; Bu virüsün gençleri ve çocukları etkilemediği bilinen bir gerçek. Ancak Bizim gibi yaşlılara saygı ve sevginin hat safhada olduğu bir ülkede bile ; aman ha yaşlılara yaklaşmayın, bayramda el öpmeyin ramazanda yemek vermek mi? Sakın sakın onları düşünüyorsanız, seviyorsanız öyle bir şey yapmayın diyorlar.
11 – Kader Mahkumları veya tutuklu ve yükümlüler; Öyle ki her kes elbirliği ile tahliye için çalışıyor. Kimisi İçin iyi kimisi için kötü oluyor. Bazıları davalısını vuruyor bazıları da davalısına yakalanıyor.
12 – Çin; Çin Hakkında çok söylenti var. Virüsü geç bildirdiler, bilerek gizlediler, kasıtlı yaptılar hatta Dünya Sağlık Örgütü ile anlaşmalı yaptılar gibi. Çin eski günlerden beri sabıkalıdır; yecüc ve mecüc olduklarından tutunda uzaylı olduklarına kadar söylenmeyen şey kalmamıştır. Son günlerde hızlı büyüme göstermeleri, ticaret savaşları, otomotiv, İnşaat, Silahlanma gibi işlemleri ve dünyanın çeşitli yerlerinde askeri üs vs. işlerine girişmeleri kabahatlarini büyüttü.
14 – Donald Trump; ABD başkanı Donald Trump gündemdeki yerini daha da sağlamlaştırmak adına mı yapıyor bilinmez ama iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Çin’deki wuhan enstitüsü’nden birisinin kaçmış olacağına dair kanıtlarının olduğunu söyledi. Tabii ABD istihbaratının virüsün doğal bir salgın olduğu bilgisi ile çelişiyor. Bunu neye dayanarak söyledi bilmiyoruz ama daha önce Tahran’da düşürülen Ukrayna uçağına İran’ın düşürdüğünü bilmişti. Bu konuyuda bilirse şaşırmamak gerek daha önce de korunmak için vücudumuza dezenfekten enjekte etmeliyiz demişti.
Daha saymakla bitmeyecek kadar teori ve dedikodu var. Bunların doğruluk ihtimali nedir bilinmez elbette. Ama insanların vakit geçirmesine ilaç olarak birebir.

Etiketler: »
147 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?
#

Olağan Şüpheliler” için 2 Yorum

 1. 3yorhan : diyor ki:

  Progesteron, insan ve diğer hayvanlarda adet döngüsü, gebelik ve embriyogenezde rol oynayan 21 karbonlu bir steroit hormondur. Progesteron, progestojen adlı bir hormonlar grubuna aittir ve insanlar da bu grubun başta gelen üyesidir.

  Progesteron ile onun suni üretilmiş türevleri olan progestin’ler karıştırılmamalıdır.
  Progesteron hormonunun esas işlevi, meydana gelebilecek hamilelik için kadının rahmini hazırlamak ve gebelik gerçekleşmiş ise hamileliğin sürdürülmesini sağlamaktır. Progesteron hormonu, plasenta ve böbrek üstü bezinden salınır. Kanda mevcut olan protein miktarına göre dengelenir. Progesteron ve östrojen hormonu beraber çalışmaktadır. Bu sayede döllenmiş olan yumurtanın rahim iç tabakası olan endometriuma yerleşmesine yardımcı olur. Bununla beraber progesteron hormonu yarattığı etki ile birlikte düşükleri engellemektedir. Doğumun gerçeklemesiyle beraber oldukça önemli bir progesteron kaynağı olan plasenta yani bebeğin eşi çıktığında, gebelik dönemi boyunca mevcut olan progesteron salgılanmasında düşüş meydana gelir.

 2. T : diyor ki:

  Zoom, Skype, hangouts olmazsa nasıl uzaktan eğitim yapardık

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uzaylılar Aslında Cinler Mi? UFO Gerçeği

  04 Haziran 2020 Bilim, Köşe Yazıları

  Son zamanların tartışma konusu olan UFO yani “Unidentified Flying Object" tanımlanamayan uçan nesne olarak bilinen canlılar zaman zaman gündemi meşgul ediyor. Biz bu yazıda UFO ve cin ilişkisini irdeleyeceğiz. UFO ve uzaylı ırkları reptilyanlar gerçekte cin mi? Uzaylilar diye kendilerini tanıtan Cinler mi? Cinlerin uydurduğu galaksiler ve kendilerini Allah yerine koyan cinlerin çelişkilerini bu yazıda anlatacağız. İnsanları, İSLÂM DİNİ gerçeklerinden uzaklaştırmayı vazife edinmiş olan Uzaylı görünümündeki bazı Cinler Şeytan’ı inkâr edip, ins...
 • Nasıl Zengin Olunur? Para Mutluluk Getirir mi?

  31 Mayıs 2020 Köşe Yazıları

  Uzun süredir muhtelif konular hakkında yazmak istiyordum. Bu yazıların bir kısmını hikaye şeklinde ele almak istedim. Bu hikayelerin bir kısmı seri halinde olacak. Bir hikaye bir umut serisini yazmaya başladım. Nasıl Zengin Olunur? Bir gün Umut'a bir telefon gelir. "Efendim" der Umut. Telefonun diğer ucunda birkaç kişi var. Bir tanesi kısa boylu beyaz sakallı, takma dişli bir ihtiyar, gözlerini telefona sabitlemiş sakin bir şekilde dinliyor. Bir soru sordular "nasıl zengin olunur?" Umut: "Çalarak" dedi. Telefonu göbekli beyaz yüzlü orta yaş...
 • Kurtlar Vadisini Bir De Bu Gözle Okuyun

  31 Mayıs 2020 Dünya, Genel, Köşe Yazıları

  Bir gün ormanlık ve puslu bir vadide bir Sibirya kurdu, bir Alman kurdu, bir de Türk Kurdu gidiyorlarmış. Karşılarına bir koyun çıkmış. Alman kurdu hemen atılmış. Arkadaşlar siz bana bırakın ziyafet için önlüklerinizi bağlayın demiş. Koyun o arada çalılıkların arkasında otluyormuş. Alman kurdu önce Hitler gibi bir nara atmış eşeden köşeden yallah diyerek saldırmış koyuna. Yeşil otların arasındaki çukura düşüp ayağını yaralamış. Eli boş diğer kurtların yanına ayağı aksayarak dönmüş. Ne oldu dediklerinde istesem yakalardım ama koyunda corona virü...
 • Birleşmiş Milletler’in New York’taki Karargâh Binasının Arsası

  18 Mayıs 2020 Genel, Köşe Yazıları, Kültür Sanat, Tarih, Tüm Manşetler

  Televizyonda sık sık gördüğümüz Birleşmiş Milletler binasının tam adı "Birleşmiş Milletler'in New York'taki karargâh binası"dır. Böylesine önemli bir yerin arazisi nasıl BM ye tahsis edildi veya satın alındı hiç düşündünüz mü? 1949-1950 yılları arasında inşa edilen bu yapının yerini Rockefeller ailesine aittir. Manhattan'dan fazla izole olması nedeni ile Nelson Rockefeller bir miktar ek satın alma düzenledi. Bu 8,5 milyon dolarlık satın almadır. Bu para baba John D. Rockefeller, Jr. tarafından sağlandı. Binanın ana mimarları Le Corbusier ve ...