logo

28 Kasım 2022

Göztepe-Altay Derbisinde Olay Çıktı

Göztepe-Altay Derbisinde Olay Çıktı

İzmir derbisinde futbolda istenmeyen olaylar yaşandı.
Organize şekilde gerçekleştirilen olay sonrası 21 kişi gözaltına alındı. İşaret fişeğini stada sokan ambulans sürücüsünün daha önceki maçlar sırasında olay çıkardığı belirlendi.
Göztepe ile Altay arasındaki maç sırasında tribünden atılan işaret fişeği bir Göztepeli taraftarı ağır yaraladı. Bir taraftar da korner direğiyle Altay kalecisi Ozan Özenç’e saldırdı.
Hakem maçı durdurdu. Sahaya ambulans girdi. Tüm görevlilerin dikkati yaralıdayken sahaya bir göztepe taraftarı atladı. Hızla köşe direğini sökerek Altay Kalecisi Ozan Evrim Özenç’e saldırdı. Başından yaralanan ve dikiş atılan kaleci Özenç hastaneye kaldırıldı. Kaleci tedavisinin ardından bugün taburcu edildiği belirtildi.

Maç kavgası sokaklara da taştı. Göztepe ile Altay arasındaki maçta Gürsel Aksel Stadı’nda başlayan olaylar, sokaklarda da sürdü. Evlerin pencerelerinden çekilen videolarda kesici maddelerin kullanıldığı, kavgaların çıktığı ve bir kişinin siyah plakalı resmi araca sığınmak isteyen bir başka kişiyi defalarca bıçakladığı görüldü.
İzmir Valiliği, statta yaşanan olaylar hakkında 21 kişinin yakalandığı ve gerekli adli işlemlerin yapıldığını açıkladı.

Etiketler:
995 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?