logo

Koronavirüsü ve 5G İlişkisi

Tahsin AKIN

facebooktwitter
Tahsin AKIN
tahsin@tahsinakin.com
Koronavirüsü ve 5G İlişkisi

Koronavirüsü bir proje mi? Biyolojik silah mı? Yoksa kıyamet projesi mi?

Son günlerde dünyada yayılan bu virüs(!) için çok fazla teori öne sürüldü. Uzmanlar çeşitli açılardan virüsü değerlendirdi. Ve tabiki komplo teorileri de ortaya çıktı. Peki korona COVID-19 gerçekten bir virüs mü? Yayılımı diğer virüslerde olduğu gibi mi? Epidemik salgın özelliklerini taşıyor mu? Epidemi genellikle  kontrolden çıkan herhangi bir meseleyi tarif etmek için kullanılan oldukça genel bir kavram. Medikal alanda ise bir bölgede, bir toplumda veya bir grup insanda bir hastalığın yaygınlaştığı görülünce bunun ‘epidemi’ bir salgın olduğu kabul ediliyor. “Pandemi” ise bölgeler ve gruplar üstü coğrafi bir salgın anlamına geliyor. Bir ülkenin tamamını veya dünyanın tamamını etkisi altına alan hastalıklar için kullanılıyor.  Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün (Covid-19) “pandemi” olarak nitelendirilebileceğini duyurdu. Görünen o ki Dünya Sağlık Örgütü de sorunu tam olarak anlayabilmiş değil.

 

Korona virüsü ile ilgili komplo teorileri arasında en ilginci ise dünya nüfusunu azaltmaya yönelik bir biyolojik silah olduğu iddiası. Bu iddia ne kadar doğru çıkar bilinmez ama Corona’nın 5G bağlantısı üzerinde ciddi tartışmalar var. Ülkemizde bu konu henüz gündeme gelmiş değil. Corona ve 5G arasında bağlantı kurmaya çalışan pek çok isim bulunuyor ve bunlar arasında Amerikalı şarkıcı Keri Hilson gibi ünlü isimler de bulunuyor. Sosyal ağlarda anti 5G grupları çeşitli protestolar da yapmakta.

ABD’de bir kısım küreselci medya henüz ortada Koronavirüs yokken 5G teknolojisinin kanser, grip vb. semptomlara neden olabileceği üzerine yazılar yayınlamıştı. Çin mobil araştırma şirketi (CMRI) bu arada 5G testlerini tamamladı, 2020 5G yılı. Korona virüsün artık başkenti diyebileceğimiz Wuhan şehri 5G testleri için seçilen şehirdi ve ilk kez 5G 2019’da bu şehirde kullanıldı. 18-27 Ekim 2019 Military World Games  etkinliği bu şehirde yapıldı. Bu etkinlikte 5G’nin ilkleri var.

 

Geçmişte baz istasyonları ve yaydığı dalgaların insan sağlığına zararları çokça dile getirilmişti. Yüksek binalara ve cami minarelerine yerleştirilen baz istasyonları toplum tarafından kabul edilmedi ve tartışmalara sebep oldu bu konu basında da zaman zaman yer aldı. Şimdi 5G konuşuluyor. Bir filmin 5G bağlantısı ile 7 saniyede indiği hatta saniyede 2 GB’tan büyük dosyaların aktarılma rekorları yazılıyor. Peki bu gelişmeler olurken 5G’nin sağlık açısından zararları nelerdir? Bu konu neden  tartışılmıyor? 5G’nin çalışma mekanizmasına bakıldığında yaydığı milimetrik yoğun dalgalar için daha sık kuleler ve istasyonlara ihtiyaç var. Bu dalgalar çok yoğun olduğu için uzak bölgelere erişemiyor. Bu da tehlikeyi beraberinde getiriyor.

 

Herkesin dilinden düşmeyen 5G teknolojisi ile korona virüsü salgının bağlantısında belki de en büyük kanıt 5G istasyon haritası ve hastalığın en fazla yayıldığı ülkeler arasındaki paralellik. Özellikle gelişmiş ülkeler dikkate alınırsa bağlantı daha net kuruluyor. 5G ile yayılan sinyal dalgaları bu bölgelerdeki insanları etkiliyor, özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanlar risk grubunda yer alıyor.

Görünen o ki; yeterince test yapıldıktan sonra insanlar 5G milimetre dalgalarına alışacak vücut bağışıklık kazanacak ve Corona sessiz sedasız sona erecek.

Etiketler: » » » » »
426 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?
#

Koronavirüsü ve 5G İlişkisi” için 3 Yorum

 1. Adem oğlu : diyor ki:

  Vay be dünyada neler oluyor

 2. 3yorhan : diyor ki:

  Eğer 5G bu sıkıntıdan alnının akıyla çıkarsa iyi satış yapacaktır. Çıkmazsa da heralde batar.

 3. Mustafa : diyor ki:

  Her yerde havalar kapalı, gökyüzü bulanık bu da uydudan gelen sinyallerin etkisi olabilir mi? Ve insanlara sanırım sinir de yüklüyor sinir sistemini bozuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uzaylılar Aslında Cinler Mi? UFO Gerçeği

  04 Haziran 2020 Bilim, Köşe Yazıları

  Son zamanların tartışma konusu olan UFO yani “Unidentified Flying Object" tanımlanamayan uçan nesne olarak bilinen canlılar zaman zaman gündemi meşgul ediyor. Biz bu yazıda UFO ve cin ilişkisini irdeleyeceğiz. UFO ve uzaylı ırkları reptilyanlar gerçekte cin mi? Uzaylilar diye kendilerini tanıtan Cinler mi? Cinlerin uydurduğu galaksiler ve kendilerini Allah yerine koyan cinlerin çelişkilerini bu yazıda anlatacağız. İnsanları, İSLÂM DİNİ gerçeklerinden uzaklaştırmayı vazife edinmiş olan Uzaylı görünümündeki bazı Cinler Şeytan’ı inkâr edip, ins...
 • Nasıl Zengin Olunur? Para Mutluluk Getirir mi?

  31 Mayıs 2020 Köşe Yazıları

  Uzun süredir muhtelif konular hakkında yazmak istiyordum. Bu yazıların bir kısmını hikaye şeklinde ele almak istedim. Bu hikayelerin bir kısmı seri halinde olacak. Bir hikaye bir umut serisini yazmaya başladım. Nasıl Zengin Olunur? Bir gün Umut'a bir telefon gelir. "Efendim" der Umut. Telefonun diğer ucunda birkaç kişi var. Bir tanesi kısa boylu beyaz sakallı, takma dişli bir ihtiyar, gözlerini telefona sabitlemiş sakin bir şekilde dinliyor. Bir soru sordular "nasıl zengin olunur?" Umut: "Çalarak" dedi. Telefonu göbekli beyaz yüzlü orta yaş...
 • Kurtlar Vadisini Bir De Bu Gözle Okuyun

  31 Mayıs 2020 Dünya, Genel, Köşe Yazıları

  Bir gün ormanlık ve puslu bir vadide bir Sibirya kurdu, bir Alman kurdu, bir de Türk Kurdu gidiyorlarmış. Karşılarına bir koyun çıkmış. Alman kurdu hemen atılmış. Arkadaşlar siz bana bırakın ziyafet için önlüklerinizi bağlayın demiş. Koyun o arada çalılıkların arkasında otluyormuş. Alman kurdu önce Hitler gibi bir nara atmış eşeden köşeden yallah diyerek saldırmış koyuna. Yeşil otların arasındaki çukura düşüp ayağını yaralamış. Eli boş diğer kurtların yanına ayağı aksayarak dönmüş. Ne oldu dediklerinde istesem yakalardım ama koyunda corona virü...
 • Birleşmiş Milletler’in New York’taki Karargâh Binasının Arsası

  18 Mayıs 2020 Genel, Köşe Yazıları, Kültür Sanat, Tarih, Tüm Manşetler

  Televizyonda sık sık gördüğümüz Birleşmiş Milletler binasının tam adı "Birleşmiş Milletler'in New York'taki karargâh binası"dır. Böylesine önemli bir yerin arazisi nasıl BM ye tahsis edildi veya satın alındı hiç düşündünüz mü? 1949-1950 yılları arasında inşa edilen bu yapının yerini Rockefeller ailesine aittir. Manhattan'dan fazla izole olması nedeni ile Nelson Rockefeller bir miktar ek satın alma düzenledi. Bu 8,5 milyon dolarlık satın almadır. Bu para baba John D. Rockefeller, Jr. tarafından sağlandı. Binanın ana mimarları Le Corbusier ve ...