logo

18 Haziran 2022

WordPress Anket Eklentisi ve Kullanımı

WordPress Anket Eklentisi ve Kullanımı

Merhaba;
Bu videoda sitemize eklemeyi öğreneceğiz.

Videoda kullanılan tema HaberMatik V2, önerilen anket eklentisi WP Polls.

Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra Eklentiler menüsünde Yeni Ekleye tıklıyoruz. Eklentilerde ara kısmına “” yazıyoruz. 1. sırada çıkan eklentiyi kurup etkinleştiriyoruz.

Sol bölümde oluşan Anketler menüsünden anketlerinizi yönetebilirsiniz.

Yeni anket eklemek için sol kısımdaki anketler menüsünden anket ekleye tıklayın. Açılan ekranda Anket sorusu ve cevaplarını giriniz son olarak anket ekleye tıklayın ve anketimiz yayınlandı. Ekranda beliren kısa kodu kopyalayarak yazı içerisinde kullanabilirsiniz. Eklenen her anketin bir id numarası oluşur.

Anket seçenekleri menüsünden anket stili ayarlarını yapabilirsiniz.

Anketinize site ziyaretçilerinin yanı sıra üyelerin oy vermesini seçebilirsiniz.

Tarayıcı çerezleri ve ip adreslerinin kayıt altına alınmasını seçerek bir cihazdan birden fazla oy verilmesinin önüne geçebilirsiniz.
Ayarlarınızı bitirdikten sonra kaydetmeyi unutmayınız.

Şimdi sitemizde bir yazı içerisinde anket yayınlayalım.
Yazılar yeni ekle menüsüne giriyoruz. Başlığımızı ekliyoruz.
Ardından blok ekleme kısmından klasik editörü seçiyoruz, bu editörden anket yerleştir seçeneğine tıklıyoruz ve açılan ekrana eklemek istediğimiz anket id numarasını giriyoruz ve yazımızı yayınlıyoruz. Yayınladığımız bu yazı içerisinde anketimiz bu şekilde gözüküyor.

Anketlerinizi bileşenleri kullanarak da sitenizde gösterebilirsiniz.
Görünüm bileşenler menüsüne giriyoruz. Anketin yayınlanmasını istediğiniz bileşen alanını seçin ve + butonuna tıklayın açılan arama kutusuna anket yazarak anket bileşenini bulup seçiniz. Ekrana gelen anket bileşen kutucuğu içerisindeki seçimlerinizi yaptıktan sonra Güncelle butonuna tıklayın.
Sitemizde ana sayfaya eklediğimiz anketin görüntüsü bu şekilde olacaktır. CSS kodlarına mudahale ederek ankete farklı görünümler de kazandırabilirsiniz.

wp polls anket

Etiketler: » » »
1215 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?