logo

Robot Köpekler Üs Bölgelerini Koruyacak

Robot Köpekler Üs Bölgelerini Koruyacak

Günlük hayatımızda sadık dostlarımız dediğimiz köpekler aynı zamanda evlerimizi de korurlar. Genellikle de bir kulübe de yaşarlar. Gelişen teknoloji ile köpeklerinde robotları çıkmış. Muhtemelen bu robot köpekler kulübeye ve yuvaya ihtiyaç duymazlar. Ancak havlama yapabiliyorlar mıdır diye düşünülüyor. Son gelen haberlere bakılınca her şeyin mümkün olabileceği anlaşılıyor.
ABD Hava Kuvvetleri, birçok dijital teknolojiyi kapsayan Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi’ni denerken karada üslerin güvenliğinde görev alması planlanan “robot köpekleri” test etti. “Vision 60” tipi robotlar, askeri üslerin çevrelerinde keşif, tespit ve haritalama gibi birçok görev icra etmek üzere Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi’nin parçası olarak geliştiriliyor. Köpeğin ergonomik yapısına yakın bir tasarıma sahip robotun, dijital veri aktarım kabiliyetinin yanı sıra esnekliği ve hızı bakımından da daha önce kullanılan insansız kara araçlarına göre daha gelişmiş olduğu belirtiliyor
ABD Hava Kuvvetleri, farklı bölgelerde bulunan Amerikan kuvvetleri arasında gerçek zamanlı veri toplama ve paylaşma ağı sağlayacak Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi’ne yönelik test yaptı.
Rus seyir füzelerinin taklitlerini tespit etme ve havada vurma denemelerinin yapıldığı testte 5G, 4G, bulut bilgi işlem sistemleri, yapay zeka gibi birçok yeni teknoloji kullanılarak gerçek zamanlı veri dolaşımı denendi.
AA’nın haberine göre; 60 takımın katıldığı test, 70 farklı bölgede icra edildi. Testin Nevada’nın Nellis Hava Üssü’ndeki ayağında ise “robot köpekler” olarak bilinen ve Ghost Robotics tarafından geliştirilen dört ayaklı robotlar da test edildi.
Pentagon, söz konusu Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi’nin geliştirilmesi için 5 yıl içinde 3,3 milyar dolar harcamayı planlıyor.

1735 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?
#

Robot Köpekler Üs Bölgelerini Koruyacak” için 1 yorum

  1. 3yorhan : diyor ki:

    tüğleri dökülmez bir de paçalardan kavrarlarsa o zaman gerçek dost olurlar