logo

17 Eylül 2022

Arif Chef Dünyaca Tanınan Büyük Usta

Arif Chef Dünyaca Tanınan Büyük Usta

diye tanınan Maaruf Türkoğlu, Siverek'te doğmuş dünyaca ün yapmış bir Yemek Ustasıdır.

Arif chef diye bilinen Maaruf Türkoğlu, Şanlıurfa ilinin Siverek ilçesinde doğmuş ünlü bir aşçıdır. “Arif Chef” markasıyla tüm dünyada tanınmaktadır.  Siverek'te “Bıçakla Dans Eden Adam” olarak bilinen “Arif Chef, kısa sürede fark edildi , ilçenin en iyi aşçılarında birisi oldu.

Kendine özel tarifleri ve hünerleriyle her gittiği yerde efsane olmuştur. Her geçen gün lezzete lezzet katan “Arif Chef” gittiği her yerde marka olmayı başarmıştır.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 14 yaşına kadar kasaplık mesleğini öğrenip sektöre girmiştir. Burada çeşitli lokantalarda çalışarak kendini ispatlamıştır. Profesyonel kariyerine ilk olarak Çırağan Sarayı'nda aşçılık yaparak başlamıştır. Daha sonra İstanbul Hilton, Konya Hilton, Nusret Şef ve Banyan , Katar, Lübnan, Suudi Arabistan Uzakdoğu restoranında executive chef olarak devam etmiştir.

 

Aşçılık alanında iyi bir kariyer sahibi olan “Arif Chef”  deneyim ve tecrübelerini yeni nesillere aktarmak için çalıştığı restoranlarda çalışanlarına eğitim vermiştir. 13 ülkede verdiği eğitimlerle birçok aşçıyı yetiştirmiştir.

“Arif Chef” 7 ülkede 13 Restoranda danışmanlık hizmeti vermiştir. Restoranların yemeklerini hazırlamanın yanı sıra politikalarını ve menülerini belirlemede etkisi olmuştur. Kendisi şu an en çok aranan Aşçılar arasındadır.

Şu an Siverek şehrine ilk kez “” restoran açarak bir ilki başarmıştır.

Birçok ustanın yetişmesine olanak sağlayan Arif Chef, takım çalışmasıyla da diğer rakiplerine örnek olmuştur. Bu süre zarfında gittiği restoranlarda “aranan adam” olmuştur. “bıçakla dans eden adam” olarak da bilinen “Arif Chef” gittiği her yerde efsane olmuş adından sıkça söz ettirmiştir.

Şanlıurfa ili Siverek ilçesinin aynı zamanda gururu olan Arif Chef'in başarı hikayesine web sitesinden ulaşabilirsiniz.  www.arifchef.com

Etiketler: »
1028 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?