logo

Kuran Yakıp Sosyal Medyada Paylaştılar

Kuran Yakıp Sosyal Medyada Paylaştılar

Avrupa’nın kuzeyindeki İsveç’te 28 ağustosta tansiyonun yükseldiği bilgisi ulaştı. Ülkenin güneyindeki Malmö‘de bir grup aşırı sağcının Kuran yakıp bu görüntüleri sosyal medyada paylaşması infiale yol açtı. Görüntüleri protesto eden göstericiler sokağa çıktı, polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı.

Göçmen ve mülteci sayısının yüksek olduğu ve 2017 verilerine göre her 3 kişiden 1’inin başka bir ülkede doğduğu Malmö’de bir grup aşırı sağcı dün gece saatlerinde bir Kuran alarak önce tekmeledi ve daha sonra da yaktı. Bu görüntüler sosyal medyada paylaşılınca normalde pek ciddi bir sorunla karşılaşılmayan ülke karıştı.
İsveç basını, Danimarka’daki aşırı sağcı parti Hard Line’ın lideri Rasmus Paludan’ın Malmö ziyaretinin engellenmesi sonrasında aşırı sağcıların bu eylemi gerçekleştirdiğini yazdı.
Öte yandan bu karara uymayan Danimarkalı aşırı sağcı lider Paludan’ın Malmö yakınlarındaki Lernacken kasabasına geldi ve burada polis tarafından gözaltına alındığı duyuruldu.
Paludan, Malmö’de Müslümanların cuma namazı kılacağı sırada cami önünde Kur’an yakmak için polisten izin istemiş ve polis buna güvenlik gerekçesiyle izin vermemişti.
Irkçı siyasetçi Malmö’nün başka bir yerinde Kur’an yakmak için ikinci izni istemiş ve talep yine geri çevrilmişti.

1246 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?