logo

HONDA KORONAVİRÜS NEDENİYLE TÜRKİYE’DE ÜRETİMİ DURDURACAK

HONDA KORONAVİRÜS NEDENİYLE TÜRKİYE’DE ÜRETİMİ DURDURACAK

Ford ve Toyota’nın ardından da nedeniyle Türkiye‘de üretimi durdurma kararı aldı. Otomotiv devi 23 Mart itibaryla üretimi geçici süreliğine askıya alacağını duyurdu.

Honda, Türkiye, bugün çalışanlarına ve tedarikçilerine, koronavirus (kovid-19) salgınının etkisiyle Kocaeli Şekerpınar‘daki üretim operasyonlarının geçici olarak askıya alınacağını duyurdu.

Yapılan bilgilendirmede; fabrikasındaki üretim 23 Mart 2020’den itibaren askıya alınacak. Bu karar, tedarik zincirlerinde yaşanan zorlukların sonucunda alındığı belirtildi. Ayrıca; şu anki planın 6 Nisan 2020 tarihinde üretimi yeniden başlatmak üzerine kurulduğu bildirilirken, bu durumun hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı olarak yeniden gözden geçirileceği ve duruma göre değerlendirileceği belirtildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ford ve Toyota da Türkiye‘de üretimi durdurma kararı almıştı. Ford Otosan 30 Mart-4 Nisan tarihleri arasında Gölcük fabrikasında üretime ara verecek. Toyota ise 21 Mart-5 Nisan tarihleri arasında Sakarya’daki fabrikasında üretime ara verecek.

Etiketler: »
453 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?