logo

30 Temmuz 2021

Haber Sitesi Kurulumu

Haber Sitesi Kurulumu

Kurmak

Bir haber sitesi açmak istiyorsunuz peki nereden başlamalı? Haber sitesi nasıl kurulur?

Bir internet sitesi için gerekli temel ihtiyaçlar alan adı, hosting ve yazılımdır. Haber sitesi açmaya karar verdi iseniz sizde öncelikle bir alan adı (domain) belirlemeli ve ardından hosting satın almalısınız.

Haber sitesi için alan adı belirlerken jenerik, akılda kalıcı, özel olarak hedeflediğiniz içerik varsa bunları da göz önünde bulundurarak bir isim belirlemelisiniz. Yerel veya ulusal bir haber sitesi açıyor iseniz alan adınız yine bu kitleye hitap etmelidir. İyi bir marka için isim önemlidir, yeterince vakit ayırıp doğru ismi bulana kadar araştırma yapmaktan çekinmeyiniz. Burada harcadığınız zaman sitenizin bilinirliği için çok ama çok fazla önem arzetmektedir.

Alan adı seçiminden sonra tahmini olarak site trafiğine göre sunucu kiralanmalı veya paylaşımlı hosting alınmalıdır. Web hosting seçiminde ise kullanacağınız yazılıma ve tahmini trafik durumunuza göre hareket etmelisiniz. Kullanacağınız yazılım PHP + MySQL ile kodlanmış ise Linux Hosting seçilmelidir. ASP/.NET ile kodlanmış ise Windows Hosting almalısınız. Seçtiğiniz hostingin hızlı olmasına da dikkat ediniz, dakikalarca açılmayan web sayfaları kullanıcılar tarafından ziyaret edilmeyecektir. Ağır hantal çalışan bir yazılım ve sunucu sitenize çok fazla ziyaretçi kaybettirir. Sunucu ve yazılımlarda mutlaka optimizasyon çalışması yaptırınız. İngilizce Cache olarak tanımlanan önbellekleme işlemlerini mutlaka yaptırın, önbelleğe alınan sayfalar çok daha hızlı açılacaktır. Yazılım tarafında sık sık güncellemeleri almayı ihmal etmeyiniz. İyi bir haber sitesi her zaman güncel olmalıdır. Hem içerik olarak hem de yazılım olarak sık sık güncellenmelidir.

Haber Sitesi Yazılımı

Haber siteniz için özellikle panel kullanımı esnek, yazılım alt yapısı sağlam ve SEO uyumu en üst seviyede olanları tercih etmeniz önerilmektedir. Tam olarak bu konuda WordPress yaklaşık 20 yıl boyunca açık kaynak olarak geliştirilen başarılı alt yapısı ile ön plana çıkmaktadır.  Akın Medya bünyesinde hizmet veren  sizlere bu muazzam alt yapıyı kullanarak Haber Temaları üretmektedir.  HaberMatik temaları yıllık ücret gerektirmeyen ve hazır paket olarak satılan ekonomik, uygun fiyatlı haber temalarını 2011 yılından beridir geliştirmektedir. Bütçenize uygun hazır tema seçebileceğiniz gibi sitenize özel bir tasarım da yaptırabilmektesiniz. Alan adı, hosting ve yazılım seçimlerinizin her birini tek tek alabileceğiniz gibi herşey dahil VIP Haber Paketleri ile zaman kaybetmeden bir günde haber sitenizi açtırabilirsiniz.

Haber Sitenizi Mobil Uygulamaya Dönüştürün

Haber siteleri için olmazsa olmaz diyebileceğimiz diğer özellik mobil uygulamadır. sayesinde takipçilerinizin telefonunda her zaman hatırlanacak ve web siteniz sık sık düzenli olarak ziyaret edilecektir. Uyguluma içerisindeki anlık bildirim özelliği ile son dakika ve güncel haberleri takipçilerinize hızlıca ulaştırabilirsiniz. Mobil uygulama konusunda hemen hemen her platformda olmalısınız. Google Play, App Store, Huawei AppGallery ilk etapta uygulamanızı yayınlamanız gereken platformlardır. Mobil uygulama konusunda MobilMatik servislerinden hızlıca faydalanabilirsiniz. Ekonomik ve pratik uygulamalarla zaman kaybetmeden sitenizi mobil uygulamaya dönüştürün.

 

Haber sitesi olurda tanıtım reklam olmaz mı? Haber siteniz için gerekli tüm sosyal ağlardan hemen hesap açmanız önerilir. Bulunduğunuz yerel bölgelerde özellikle ilkleri yaparak öne çıkabilir ve hatırı sayılır bir ziyaretçi kitlesi edinebilirsiniz. Sitenizde yayınladığınız tüm haberleri değil de en çarpıcı olanları sosyal ağ hesaplarında paylaşarak farklı kitlelere de erişmeye çalışın. Bu ağlarda ne yaygın olanları Facebook, Twetter ve Instagram'dır. İmkan dahilinde bir Youtube kanalı da açıp özel haberlerinizi video olarak veya görsellerle sesli sunum şeklinde yayınlayabilirsiniz.  Bu tarz sosyal ağlardan alacağınız etkileşimler web sitenize ayrıca trafik sağlayacaktır.

 

Etiketler: » » » » » »
1830 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?