logo

Yağlı Saçların Sebebi ve Önlemleri

Yağlı Saçların Sebebi ve Önlemleri

Vücudumuzun %20 ila %30 aralığında bir yağ oranı vardır. Bu yağlar bazen fazla kilo şeklinde göründüğü gibi bazen de saç yağlanması şeklinde görülebilir. Kişisel bakıma önem verenler yağlı saçlardan kurtulmak için çok çaba harcarlar.
Saçların yağlanma sebeplerine maddeler halinde bakılırsa;
1- Vücuttaki hormon dengesinin sağlanamaması. Hormonlarla ilgili bir rahatsızlık varsa bu durum cildine olduğu gibi saç derisine de yansır. Böylece saçlar çabucak yağlanabilir.
2- Dengesiz beslenmek ve aşırı yağlı yiyecekler tüketmek. Yağlı yiyecekleri çok sık tüketildiğinde yüzde nasıl sivilceler beliriyorsa, saçlar da aynı şekilde bu durumdan etkilenir, çok çabuk yağlanmaya başlayabilir.
3- Saçın yağlanmasına neden olabilecek hareketlerde bulunmak. Şimdi, saçlarının yağlanmasına neden olabilecek hareketlere göz atalım!
a.Saçlarına çok sık dokunmak
Sürekli saçlarına dokunmak, parmaklarla taramak gibi bir alışkanlık varsa buna hemen son verilmesi önerilir çünkü saça her dokunulduğunda saçdaki yağı ve parmak uçlarındaki kiri, bakteriyi tüm saça dağıtmış olur.
b.Saçları aşırı taramak
Saçları çok fazla taramak yağ üretiminin artmasına neden olabilir. Saçlarını taramaktan vazgeçemiyorsan, sadece uç ve boy kısımlarını tarayarak yağın dağılması engellenebilir.
c.Kirli saç fırçası kullanmak
Saç fırçan her türlü kirliliği barındırabilir. Şekillendirme ürünlerinin kalıntıları ve toz sadece belirgin kirlerden! Tıkanmış bir saç fırçası, içerisindeki tüm kiri saçlarına aktarır. Daha yeni yıkadığın, tertemiz saçlarına kirli fırçaları sürdüğünde temiz halinden eser kalmaz! Bu nedenle fırçalarının temizliğine önem vermelisin. Saçlarını yıkadığın şampuanınla fırçalarını yıkayabilirsin.
d.Yanlış şekillendirici ürünleri kullanmak
Saçlara uygun olmayan şekillendirici ürünleri kullanılabilir. Şekillendirme ürünü alırken, hafif formüllü, yağlı saçlara uygun ürünleri alınmalıdır.

Saç yağlanmasına hızlı çözüm öneri!
Peki saçlar çabucak yağlanıyorsa, hacimsiz, sönük görünüyorsa ne yapmak gerekir Saçların en hızlı şekilde hacimli görünmesi, ferah his için kuru şampuanlar ideal!
Saçın yağdan arınmasını sağlarken daha yeni duştan çıkmış gibi ferah saçlara ulaşmamızı sağlıyor.5 farklı koku çeşidi var ve hepsi de çok fresh kokular. Ayrıca bu kokular oldukça da kalıcıdır.
Saçlarını gün aşırı yıka
Saçlarını doğal haline bırak
Yağlı saçlara ne iyi gelir sorusunun cevabı ısıya ara vermekte gizli. Saçlarını ısıyla şekillendirmediğinde, biraz daha geç yağlanır Maşayla, düzleştiriciyle şekillendirmeye, fön çektirmeye bu süreçte ara verilmelidir. Saç derisi yoğun ısı nedeniyle, derinin kurumasını önlemek amacıyla daha fazla yağ üretebilir. Bu da saçının daha çok ağırlaşmasına, yağlanmasına neden olabilir. Yağlı saç dökülür mü diye endişelenmeyin, yağlı saçların dökülme problemi yaygın değildir.
Saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine doğal haline bırakmayı bir denemek önerilir.
Yağlı yiyeceklerden uzak durmaya çalış
Saçlarını havluyla çok fazla bekletme

996 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?