logo

Tamamen yapay kalp satışı onaylandı

Tamamen yapay kalp satışı onaylandı

Manşetlerin gölgesinde kalmış bir önemli haber!
Tamamen Yapay Kalp Satışı AB Tarafından Onaylandı”. İnsan organlarının ne kadar süre dayanabileceği tartışma konusu iken, Carmat isimli bir şirketin geliştirdiği tamamen yapay kalp satışı Avrupa’da onaylandı. Kalp hastalığında son evreye gelmiş hastalarda kullanılması planlanan bu yapay kalp, Türkiye dahil CE işaretini kullanan her ülkede satışa sunulabilecek.

Fransa merkezli biyoprotetik yapay kalp şirketi Carmat, kalp yetmezliğinden muzdarip insanlara tedavi edici bir alternatif sunmayı amaçlıyor. Dünyanın en gelişmiş tamamane yapay kalbin geliştiricisi olan Carmat, yapay kalp için CE işaretini aldığını duyurdu. Bu, CE işaretini kullanan ülkelerdeki kalp hastaları için yapay kalbin kullanılabileceği anlamına geliyor.

Carmat SA, tamamen yapay kalbin CE işaretini aldığını ve 2021’in ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesini sağlamak için üretimi artırmayı planladığını söyledi. Carmat’ın geliştirdiği yapay kalp, biventriküler kalp hastalarında nakil için bir köprü görevi görüyor.

CE işareti, şirketin tamamen yapay kalp sistemini Avrupa Birliği’nin tüm ülkeleri dahil olmak üzere bu sertifikayı tanıyan ülkelere pazarlamasına olanak tanıyor. Türkiye’nin de CE güvenlik işaretini kullandığını belirtmek gerekiyor.

Yapay kalp, maksimum tıbbi tedavinin destek cihazının yetersiz olduğu kişiler için son alternatif olarak sunuluyor. CE güven onayı almayı başaran yapay kalbin ilk olarak 180 gün içinde kalp nakli olması beklenen hastalara takılması planlanıyor.

Etiketler:
1329 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?