logo

08 Haziran 2021

Şişli Belediyesi’nden komşularının sağlığı için dev işbirliği

Şişli Belediyesi’nden komşularının sağlığı için dev işbirliği

Toplumcu belediyecilik anlayışı ile insana dokunan, ulaşılabilir, eşit hizmet içeren projelere imza atan Şişli Belediyesi, bu hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Şişli Belediyesi, 31 özel sağlık kuruluşu ile Şişli Komşu Kart Sağlık Protokolü’ne imza attı.

 

 

Şişli Belediyesi, geleceğe temiz bir çevre, kendini yenileyen doğa ve sağlıklı yaşam alanları bırakmak amacıyla başlattığı Şişli Komşu Kart hizmetiyle sürdürülebilir yaşamı destekliyor. Bu kapsamda 31 özel sağlık kuruluşu ile Şişli Komşu Kart Sağlık Protokolü’ne imza attı. 8 Haziran Salı Günü Şişli Belediyesi Başkanlık Binası’nda Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende, bu protokole imza atan 31 sağlık kuruluşundan 22 temsilci hazır bulundu.

Protokol gereği; Komşu Kart sahibi Şişlili komşular, 31 özel sağlık kuruluşundan alacakları hizmetlerde yüzde 5 ila 50 oranındaki indirimlerden yararlanabilecekler.

 

“53 ton ambalaj atığı topladık”

 

İmza töreninde konuşma yapan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Şişli Komşu Kart hizmetini bugün imzalanan ‘Şişli Komşu Kart Sağlık Protokolü’ ile daha da güçlendirdiklerine işaret etti.

Geçen yıl Aralık ayında geleceğe temiz bir çevre, kendini yenileyen doğa ve sağlıklı yaşam alanları bırakmak amacıyla Şişli Komşu Kart hizmetini başlattıklarını hatırlatan Keskin, sözlerine şöyle devam etti:

“Şişli Komşu Kart hizmetiyle yeniden değerlendirme olanağı olan ambalaj atıklarını komşularımızın sokağına giderek topluyor ve geri dönüşüme kazandırıyoruz. Aralık ayı itibarıyla 34 personelle Komşu Kart birimimizi oluşturduk ve 14 ekiple sekiz mahallemizde, 33 bin 708 komşumuzu evlerinde ziyaret ederek, 13 bin 68 adet Şişli Komşu Kartı hanede bulunan kadınlarımıza teslim ettik. İhtiyaç sahibi ailelere verilen ayni nakdi yardımlarımızı Ocak 2021’de Şişli Komşu Kart’a taşıdık ve bugüne kadar 1.558 ihtiyaç sahibi komşumuza sosyal destek özelliği taşıyan kartımızı elden ulaştırdık.

Ocak 2021 itibariyle Şişli Komşu Kart dağıtılan mahallelerde ambalaj atıklarını ekiplerimizle toplamaya başladık. Beş ayda yedi mahallemizde 53 ton ambalaj atığı topladık ve bunun karşılığında komşularımızın kartlarına toplam 14 bin 743 TL’yi para puan olarak yükledik. Ülke ve aile ekonomisine katkı sağlarken çevremizi de koruduk. Toplanan ambalaj atıklarının doğaya karışmasını engelleyerek yaklaşık 134 tona eşdeğer karbon salınımının önüne geçtik, 80 aracı trafikten eksilttik”

 

“Komşu Kart, 5 farklı fonksiyon sunuyor”

 

Komşuların geri dönüşüme yaptıkları bu katkıyı desteklemek için de biriktirdikleri ambalaj atığının miktarı ve türüne göre Şişli Komşu Kartlarına para puan yüklediklerini belirten Keskin, bu konuda şunları söyledi:

“Şişli Komşu Kartımızın 5 farklı fonksiyonu var. ’İndirim Kart’ fonksiyonu ile komşularımız kartlarında biriken para puanlar ile Visa kartın geçerli olduğu tüm işletmelerde indirimli alışveriş yapabiliyor. İsterlerse alışveriş yerine biriken para puanlar ile Şişlili bir öğrenciye eğitim desteği verebiliyorlar. ‘Sosyal Kart’ fonksiyonu ile ihtiyaç sahibi komşularımız, sosyal hizmetlerimizden ve desteklerimizden çok daha hızlı ve kolay şekilde faydalanıyor. Şişli Komşu Kart ile Şişli’de tüm komşularımızın bütünsel sağlıklarını korumak için verdiğimiz hizmet ve destekleri de yaygınlaştırıyoruz.

‘Sağlık Kart’ fonksiyonu ile komşularımız Şişli’deki özel hastane, diş polikliniği, fizik tedavi merkezleri, güzellik ve estetik merkezlerinin hizmetlerinden indirimli faydalanabiliyor. 31 özel sağlık kuruluşu ile imzaladığımız bu protokolle Şişli Komşu Kart sahibi komşularımızın sağlığa erişim imkânlarını çoğaltıyoruz”

 

Protokole imza atan özel sağlık kuruluşları

 

Şişli Komşu Kart Özel Hastane İndirim Protokolü’ne imza atan hastaneler şunlar oldu:

“Acıbadem Fulya Hastanesi, Acıbadem Maslak Hastanesi, Acıbadem Taksim Hastanesi, Adress Optik-Lens, Akademik Hospital, Amerikan Estetik Cerrahi Tıp Merkezi Fulya, Apeks Tıp Merkezi, Bayrampaşa Kolan Hastanesi, Bio-Tıp Klinik Analiz Laboratuvarı, Centermed Akademi, Derindere Hastanesi, Dünya Göz, Fransız Lape Hastanesi, Gaziosmanpaşa Medical Park Hastanesi, İstanbul Cerrahi Fulya, Liv Hospital Ulus, Liv Hospital Vadi İstanbul, Nişantaşı Hastanesi, Osmanoğlu Hastanesi, Özel Atriyum Tıp Merkezi, Özel Çevre Hastanesi, Özel E.K. Surp Agop Ermeni Hastanesi , Özel Okmeydanı Hastanesi, Özel Okmeydanı Polikliniği, Özel Sanita Sağlık Grubu Diş Hastalıkları, Özel Tanfer Hastanesi, Steto Çevrimiçi, Şişli Kolan Hastanesi, Şişli Florance Nightingale Hastanesi, Türk Kalp Vakfı Tıp Merkezi ve Türkiye Hastanesi.

 

 

 

Kaynak: (BHA)

1636 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?