logo

Rusyada fıçı bira satışı yasaklandı.

Rusyada fıçı bira satışı yasaklandı.

Rusya’nın bazı bölgelerinde, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında fıçı bira satışı sınırlandırıldı.

Kırım, Orenburg ve Lipetsk bölgelerinde geçici süreliğine biraz satışına sınırlandırma getirildi.

Kommersant Gazetesi’nin haberine göre, Bira Ticareti Katılımcılar Birliği başkanı Nikolay Zhelagin, Kırım ve Orenburg bölgesinde fıçı bira satışına yasaklama getirildiğini söyledi. Ayrıca, Lipetsk bölgesinde yerel makamlar sadece bira satışı yapan dükkanların da karantina kapsamında kapatılması kararı aldı.

Zhelagin, ülkenin bir çok farklı bölgesinde, fıçı bira satışı yapan işyeri sahiplerine, karantina kapsamında gayri resmi baskı uygulandığını vurgulayarak, sadece Başkent Moskova’da Bira satışı yapan dükkanların yaklaşık yüzde 15-20’sinin zaten kapatıldığını söyledi.

Alınan karantina kararları çerçevesinde sadece paket servisi olan içecek satış mağazaları salgın sırasında çalışmaya devam edebiliyor.

Daha önce, Rusya Federasyonu’na bağlı birkaç bölgede koronavirüs salgınının yayılımına karşı alınan tedbirler kapsamında, alkol satışına katı kısıtlamalar getirilmişti. Transbaykal Bölgesi’nde perakende alkol satışı tamamen yasaklanmıştı.

Ayrıca, Yakutya ve Tuva’da da bazı yerleşim yerlerinde, Karelya, Hakasya ve Leningrad bölgesi dahil olmak üzere diğer bazı bölgelerde de alkol satış süresi sınırlandırılmıştı.

Etiketler: »
1193 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?