logo

Korona Sonrası Berber Fiyatlarına Yüzde % 40 Zam Yapıldı.

Korona Sonrası Berber Fiyatlarına Yüzde % 40 Zam Yapıldı.

Bugün berber ve kuaförler açıldı ancak uzun süre sonra bakım için kuaförlere giden vatandaşlardan bazıları traş fiyatlarında yüzde 40’lık bir zamla karşılaştılar. Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları (TBKGU) Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, kuaför, berber ve güzellik salonlarının gelir kaybından dolayı yüzde 40 zam uygulanacağını söyledi.

Antalya Berberler Odası Başkanı Yüksel Uzun ise şunları söyledi;

“3 koltuklu bir dükkanda 2 koltuk çalışacağız. 5 koltuk varsa 3 koltuk çalışacağız, Ortadaki koltuğu boş bırakacağız ve 2 metrelik mesafeler olacak. Tıraş 45 dakika sürüyorsa personel tıraş bitiminden sonra dışarıya çıkacak ve 15-20 dakika hava alacak.

Maalesef özellikle havlu bulmakta zorlanıyoruz. 10 günlük stok yaptık ama sonrası için sıkıntılı bir süreç olabilir. Koruyucu önlük sorununu ise tek kullanımlık boya önlükleri ile aşacağız.”

Dükkanlarda kolonya, dezenfektan kullanımının en üst seviyeye çıkacağını, tek kullanımlık havlu ve önlüğünde ekstra maliyet anlamına geldiğini vurgulayan Uzun, “Şu aşamada hizmet bedelimize en az yüzde 30 zam yapmak zorundayız. Başka şekilde esnafımızın para kazanması ve evine ekmek götürme şansı yok. Biz de bu zammı istemezdik ama çaremiz kalmadı”

Etiketler: »
1197 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?