logo

Kobani’nin Kızları

Kobani’nin Kızları

Suriye’nin Kobani şehrindeki YPG/PKK’lı kadın teröristleri anlatan bir kitabın olduğu ve bu kitabın televizyon dizisi şekline getirildiğini bilenlerimiz kaç kişidir acaba.
Eski ABD Dışişleri Bakanı ve ABD başkanı’ın eşi Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton’ın prodüksiyon şirketinin olduğunu bilenlerimizde mutlaka azdır. Ancak bugünlerde bu bilgileri öğrenmiş olduk. Çünkü bir haber gündeme düştü. Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton’ın prodüksiyon şirketinin, Suriye’nin Kobani şehrindeki YPG/PKK’lı kadın teröristleri anlatan bir kitabın televizyon dizisi haklarını satın aldığı öğrenildi.

Clintonların ortağı olduğu HiddenLight Prodüksiyon şirketinin, yazar Gayle Tzemach Lemon’ın terör örgütü DEAŞ’a karşı Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK saflarında “savaşan” kadınları anlatan “Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” kitabının TV program haklarını aldığı kaydedildi.
AA’da yer alan habere göre Hollywood Reporter adlı haber sitesindeki habere göre, Clinton, söz konusu yapımın kendi şirketlerinin amacına uygun olduğunu ifade ederek “’Kobani’nin Kızları’ hikayesini dünyanın her yerinden izleyicilere sunmaktan daha heyecan verici bir şey olamaz” değerlendirmesini yaptı.
Clinton ve kızı Chelsea, insan hikayelerine odaklanan içerikte film, TV ve dijital platformlar için belgesel ve drama yapımlar oluşturmak amacıyla diğer bir ortak dahil Aralık 2020’de HiddenLight Prodüksiyon şirketini kurmuşlardı.

“Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” kitabı

“Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” kitabı


Batı medyası, Ekim 2014-Ocak 2015 arasında Suriye’nin kuzeyinde bulunan Kobani şehrini kuşatan DEAŞ terör örgütüne karşı, terör örgütü YPG/PKK saflarında “savaşan” kadın teröristlerin hikayelerine sayfalarında ve ekranlarında geniş yer ayırmıştı.

1644 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?
#

Kobani’nin Kızları” için 1 yorum