logo

Kasiyerli marketler tarihe karışıyor

Kasiyerli marketler tarihe karışıyor

Dünyanın en hızlı büyüyen şirketleri arasında gösterilen Amazon’un girişimi Amazon Go kasiyerli marketleri tarihe gömecek.

Geçtiğimiz yıllarda Amazon, müşterilerin mağazadan ürünlerini alıp, çıkarken de kredi kartlarını okutup direkt çıkabildikleri kasiyersiz market teknolojisini tanıtmıştı. Amazon Go adı altında prototip olarak başlayan bu konsept, artık diğer süpermarketlerde de olacak.

Kasiyersiz market teknolojsini lisanslamak için girişimlerde bulunan Amazon, kendi teknolojisini diğer süpermarketlere de satarak bu marketleri de kasiyersiz hale getirmeyi hedefliyor. Just Walk Out isimli bu teknolojiyle, müşterilerin istedikleri zaman mağazaya girip, istedikleri ürünleri alıp, istediklerinde direkt olarak çıkabilmeleri hedefleniyor. Temel olarak ödeme sistemini daha pratik hale getiren bu teknolojinin, müşteri memnuniyetini de artıracağı belirtiliyor.

Söz konusu uygulama ülkemizde bazı marketlerde bulunuyor. Örneğin Migros’un bazı şubelerinde kasadaki yoğunluğu azaltmak adına kasiyersiz, kartla ödeme alan tartı ve poşetlerin bulunduğu mini bir kasa yer alıyor. Müşteriler bu kasalara yönelip aldıkları ürünlerin ücretini kartıyla ödeyip poşetleme işlemini yapıp marketten çıkıyor.

Etiketler: »
288 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?