logo

FOX ANAHABERE SELÇUK TEPELİ

FOX ANAHABERE SELÇUK TEPELİ

Son olarak Habertürk TV ve Habertürk Radyo da sabahları Gün Başlıyor programında sunucu – yorumcu olarak görev yapan Selçuk Tepeli çok ilginç ve çarpıcı yorumları merak uyandırıyordu. Fox ana haberi Fatih Portakaldan devralacağı bilgisi heyecan yarattı. Cesur ve bilgi dolu yorumları nasıl bir kariyere sahip olduğunu gündeme getiriyor. Hakkında çok fazla bilgi bulunmayan Tepeli’nin sosyal medya hesapları da pek görünmüyordu. Kısaca kariyerine bakılacak olursa;
1974 yılında İstanbul’da doğan Selçuk Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Selçuk Tepeli, IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine mastırını yaptı. Öğrencilik yıllarının Fransa da geçtiğini ve AB Parlamentosunda staj yaptığını kendisi programlarda aktarmıştı.
Medya sektöründe Aktüel ve Newsweek Türkiye dergisi yayın yönetmenliğini yapan Selçuk Tepeli, Habertürk yayın danışmanlığı, Gazete Habertürk Hafta Sonu ekleri genel yayın yönetmeni görevlerini yürüttü. Habertürk TV’de Ceyda Karan’la birlikte Eksen adlı programı yapan Selçuk Tepeli, Fatih Altaylı’nın görevi bırakmasından sonra Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Temmuz 2018’de Habertürk gazetesi kapandıktan sonra da bir süre Habertürk TV genel yayın yönetmenliğini yaptı. Birkaç ay önce bu görevi de bırakan Selçuk Tepeli Habertürk TV’de Gün Başlıyor programında sunucu – yorumcu olarak görev yapıyordu.

Hakkındaki yorumlar ise şöyle;
-Başbakanlık ofisine bisiklete giden izlanda başbakanı tarzında bir yayın yönetmeni. Alıştık takım elbiseli elinde puroyla vs. gezen yayın yönetmenlerine böyle sırt çantalı falan yüksek lisans öğrencileri gibi giyinen yayın yönetmenini garipsiyor insan. olsun iyidir, hastır, mütevazidir kendisi.
-Çizdiği genel tavır, tutum ve davranışla kendi pozisyonu için klasik çizgiden uzak biri olmasına karşın; brand week 2014’teki konuşmasında, onlarca yıldır kanıksanmış değerler hakkında itibarsızlaştırıcı tavrıyla huzursuz etmiş biri. o gün itibariyle reklamcı ve reklamveren karşısında konuşmasından mıdır bilinmez; “gazeteciliğe bu ülkede fazla anlam yükleniyor aga. biz de sonuçta herhangi biri gibi bir iş yapıyoruz.” tavrı rahatsız etmiştir. dünyaca ünlü gazetelerde tanıdığı dünyaca ünlü gazeteciler olmasına, hatta bu gazetelerde kendisinin de görev almış olmasına saygı duymakla beraber, bir gazetenin gazete olması için tasarım, şıklık, estetik gibi şeylerden çok çok çok önce sahip olması gereken şeyin objektivite ve hemen her farklı fraksiyon ve toplumsal olaya eşit uzaklık olduğunu hatırlatmak isterim. belki bi’ göz atmak isterse diye;

Etiketler:
1291 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?
#

FOX ANAHABERE SELÇUK TEPELİ” için 2 Yorum

  1. 3yorhan : diyor ki:

    güzel işler yapacaktır. kudretli ve bilgili bir abimiz.

  2. 3yorhan : diyor ki:

    HaberTürkten 16.09.2020 Tarihli Oray Eğin yazısından alıntı : Fatih Portakal’ın istifa ettiği duyulduğunda köşe komşum Serdar Turgut “Sence kim gelecek?” diye mesaj attı, “Ben olsam Selçuk Tepeli’yi getirirdim,” dedim. Hiçbir şeyden haberim yoktu, hiç kimseyle de konuşmamıştım, zaten kimse de bana “Kimi getirelim?” diye sormadı. Yalçın Küçük’ün o sözünü hep hatırlatırım: Ben bunları biliyorum ama nasıl bildiğimi bilmiyorum.

    Ertesi gün “Selçuk oldu,” diye yeni bir mesaj geldiğinde California’da bir kanyonda çok zorlu bir yamaca tırmanıyordum. Türkiye’den olabilecek en uzak yerdeydim, telefon çekmiyordu. Çekmeye başladığında da Selçuk Tepeli’nin cevapsız aramasını gördüm. Ona “Az önce öleceğimi düşünüyordum, belki de konuştuğum son kişi sen olacaktın,” deyip yeni görevinden dolayı tebrik ettim. Samimiyetle tebrik ettim, çünkü medyada çıtanın yükselmesine ihtiyaç var.

    Onu epey zamandır tanımama, birlikte çalışmamıza rağmen ekranda kimsenin beklemediği başarılı bir performans gösterdi. İyi bir iş yaparsanız, sabah 7:00’de de olsa birileri tarafından fark edilirsiniz. Fox Haber’i yönetenler de onu uçaktan ya da tepeden önerildiği için değil, izleyip beğendikleri için bu göreve getirdiler.