logo

Bunu kimse tahmin edemedi : Tuvalet Kağıdı Savaşları

Bunu kimse tahmin edemedi : Tuvalet Kağıdı Savaşları

Geçmişte sık sık duyduğumuz gelecek için öngörüler de ; Su savaşları, Petrol savaşları, ticaret savaşları veya yapay zeka savaşları çıkacağını çok duyduk. Ama ı çıkacağını hiç duymamıştık. Hoş ben biliyordum diyen çıkacaktır…

Alın size canlı örnek;

'da virüs korkusuyla 600 rulo tuvalet kağıdı çaldılar

Korona virüsü nedeniyle tuvalet kağıdı sıkıntısı yaşanan Hong Kong'da bıçak tehdidiyle 130 dolarlık tuvalet kağıdı çalındı. 600 rulo kağıdı çalan üç kişiden ikisi yakalandı. Singapur ve Tayvan'da da tuvalet kağıdı sıkıntısının yaşandığı belirtiliyor.

Hong Kong'da polis, virüs salgını sonrası ortaya çıkan ‘tuvalet kağıdı çetesi'ni çökertti.

Hong Kong'da polis koronavirüs salgını nedeniyle marketlerde artık zor bulunan tuvalet kağıdını kesici aletler kullanarak temin etmeye çalışan çete üyelerini gözaltına aldı.

Salgın nedeniyle milyonlarca kişi özellikle temizlik malzemelerini stoklamaya başladı. Marketlerde tuvalet kağıdına yönelik talep de önemli oranda arttı.

Bu durum beraberinde suç oranında da artışa neden oldu. Hong Kong polisi, bıçak kullanarak toptancılardan tuvalet kağıdı çalan bir çeteye baskın düzenledi. Baskında 3 kişilik ‘tuvalet kağıdı çetesinin' 2 üyesi yakalandı.

Baskında ayrıca çalınan tuvalet kağıtlarına el konulduğu bildirildi.

Covid-19 yani koronavirus vakalarında son günlerde görülen düşüş eğilimi tersine döndü. Virüsün yayıldığı Çin'in Hubei eyaletinde tespit edilen vaka sayısında yeniden artış yaşandığı ve 105 kişinin daha yaşamını yitirdiği bildirildi.

Etiketler: » »
1139 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?