logo

Alkolle Koronavirüsü tedavi etmez

Alkolle Koronavirüsü tedavi etmez

Koronavirüs salgınında, ‘alkol tüketiminin’ virüs üzerinde etkili olduğu, ‘alkol içen insanların iyeleştiği’ tartışmalarına son noktayı Rusya Sağlık Bakanlığı koydu.

Rusya Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara koronavirüs (Covid-19) salgınının yayıldığı dönemde alkol tüketmeme çağrısında bulundu.

Rusya Sağlık Bakanlığı uzmanı Narkolog Yevgeni Bryun, vatandaşların vücudun alkol ile dezenfekte olduğu yönündeki inancının gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak salgının etkili olduğu dönemde vatandaşların alkol tüketmemesi gerektiğini söyledi.

Alkol herhangi bir şeyi önlemediği gibi daha da ağırlaştırıyor

Rus uzman, pandemi koşullarında alkolün sakıncalı olduğuna dikkat çekti: “Her türlü alkol toksik etki yaratır. Yani enfekte olmuş yüzeye alkolün toksik etkileri eklenir. Böylelikle durum ağırlaşır, iyileşme yavaşlar. Alkol herhangi bir şeyi önlemediği gibi, daha da ağırlaştırıyor.”

Rus Uzman, ellerin ispirto içeren herhangi bir sıvı ile yıkanabileceğini ancak alkol tüketildiğinde etkisinin bu şekilde olmadığını tam aksine yemek borusunun dezenfekte olurken enfeksiyonun gözlerde, burunda ve solunum yollarında kalmaya devam ettiğini vurgulayarak, ‘bu konuda herhangi bir şey yapılamaz, zira oralara ispirto dökemezsiniz. Doğal olarak enfeksiyon geçmiyor’ diye konuştu.

Etiketler: »
1041 Kez Görüntülendi.
e-ticaret paketleri
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?