logo

27 Mart 2020

ABD Basını Korona Virüsle Mücadelede Hz. Muhammed’i Örnek Gösterdi

ABD Basını Korona Virüsle Mücadelede Hz. Muhammed’i Örnek Gösterdi

ABD basını coronavirüsle mücadelede Hz. Muhammed’i örnek gösterdi! ” Temizlik imandan gelir” Hadisi Şerfine vurgu yapıldı.
ABD’li Newsweek dergisi Hz. Muhammed‘in salgın hastalıklarla ilgili hijyen, karantina ve salgınla mücadele tavsiyelerinin yer aldığı hadisleriyle ilgili yazı yayınladı.
ABD’li haftalık haber dergisi Nesweek, corona virüs salgını ile mücadelede Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’i örnek gösterdi. Korona virüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen ABD’li dergi Hz. Muhammed’in salgın hastalıklarla ilgili önerilerine yer verdi. Haberde, bazı uzmanların salgına karşı temizlik uyarıları aktarılırken, “Bir salgın sırasında başka kimin hijyen ve karantina önerdiğini biliyor musunuz? 1300 yıl önce İslam Peygamberi Hz. Muhammed.” ifadeleri kullanıldı.

HİJYEN KURALLARI

Koronavirüs salgınına karşı en önemli tedbirlerin başında hijyen kurallarına uymak geliyor.

ABD’li haftalık haber dergisi Newsweek, Hz. Muhammed’in salgın hastalıklarla ilgili önerilerine yer verdi.

HZ. MUHAMMED ÖRNEĞİ

Haberde, bazı uzmanların salgına karşı temizlik uyarıları aktarılırken, “Bir salgın sırasında başka kimin hijyen ve karantina önerdiğini biliyor musunuz? 1300 yıl önce İslam Peygamberi Hz. Muhammed.” ifadeleri kullanıldı.

KARANTİNA TAVSİYESİ

Hz. Muhammed’in, koronavirüs gibi ölümcül hastalıkları önlemek ve bu gibi salgınlarla mücadele etme konusunda sağlıklı tavsiyelerde bulunduğu belirtildi. İslam Peygamberi’nin, salgın hastalık riskine karşı, ashabına yaptığı bir tavsiyede karantina uygulamasına dikkat çektiği ifade edildi.

TEMİZLİK VURGUSU

Ayrıca Hz. Muhammed‘in, insanları enfeksiyondan koruyacak hijyenik uygulamalara uymaya da teşvik ettiği de hatırlatılarak, “Temizlik, imanın yarısıdır. Uyandıktan sonra ellerinizi yıkayın; uyurken ellerinizin nereye hareket ettiğini bilmiyorsunuz. Yemekten önce ve sonra ellerinizi yıkayınız.” tavsiyeleri de aktarıldı.

Etiketler: » » »
312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?
#

ABD Basını Korona Virüsle Mücadelede Hz. Muhammed’i Örnek Gösterdi” için 1 yorum

  1. 3yorhan : diyor ki:

    Sonunda doğru yolu gördüler. Her şey de bir hayır var dedikleri bu herhalde. Korona çıkmadan farketseler daha iyi olurdu