logo

25 Şubat 2020

Özel sporcu Fatma Damla Altın dünya şampiyonu oldu

Özel sporcu Fatma Damla Altın dünya şampiyonu oldu
Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda özel sporcumuz Fatma Damla Altın, pentatlonda dünya şampiyonu olarak Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandırmış oldu. Şampiyonada bugün piste çıkan Sevim Demircan 400 metrede dünya 3’üncüsü olurken, Edanur Akın ise üç adım atlamada dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.

400 metre erkeklerde Alper Kılınç 5’inci, 1500 metre kadınlarda Muhsine Gezer 5’inci, 1500 metre erkeklerde Oğuz Türker 6’ncı ve Emrah Öztürk ise 8’inci oldu.

“ALTIN MADALYAMI ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUM”

Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olan özel sporcu Fatma Damla Altın, “Şampiyonaya çok iyi hazırlandık, federasyon başkanımız Birol Aydın bize tüm imkanları sağladı. Antrenörüm Aytunç Göz ise 7/24 yanımızda oldu ve bizi en mükemmel şekilde hazırladı. Çok mutluyum altın madalyamı ülkemizin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden mücadele eden kahraman mehmetçiklerimize ve şehitlerimize armağan ediyorum” dedi.

Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası, 27 Şubat Perşembe günü sona erecek ve milliler 28 Şubat Cuma günü yurda dönecek.

Etiketler: »
216 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?