logo

BIRAKALIM SURİYE VE TÜRKİYE KENDİLERİ SAVAŞSIN

BIRAKALIM SURİYE VE TÜRKİYE KENDİLERİ SAVAŞSIN

ABD Başkanı Donald Trump, açıklamlarda bulundu. Seçmenleriyle bir araya geldiği canlı yayında, dünyanın birçok yerindeki askerlerini evlerine geri getirmek istediğini, buna Suriye ve Afganistan’ın da dahil olduğunu belirtti. Pek çok konuda soruları yanıtlayan Trump, “Taliban’ın gerçekten barış yapmak istediğine inanıyorum. Neredeyse 20 yıldır Afganistan’dayız. İnanın ya da inanmayın artık onlar da savaşmaktan yoruldu. (ABD’nin Suriye’den askerlerini çekme kararı) Suriye ile Türkiye arasındaki sınırı koruyorduk. Neden bunu yapıyorduk ki? Bırakalım (Suriye ve Türkiye) kendileri savaşsın. (Başkan olmadan önce) O zamanlar özgür bir hayat yaşıyordum, şu an o kadar özgür değilim” ifadelerini kullandı

Trump, Fox televizyonunun Pensilvanya’dan yaptığı canlı yayında seçmenleri ile bir araya gelerek hem Fox News muhabirlerinin hem de seçmenlerinin sorularını yanıtladı.

“BIRAKALIM SURİYE VE TÜRKİYE KENDİLERİ SAVAŞSIN”

Artık Suriye ya da Afganistan’a daha fazla asker göndermenin işe yaramadığını ve askerlerini çekme kararı alması üzerine eski Savunma Bakanı James Mattis ile de bu konuda anlaşmazlığa düştüğünü belirten Trump, “Suriye ile Türkiye arasındaki sınırı koruyorduk. Neden bunu yapıyorduk ki? Bırakalım (Suriye ve Türkiye) kendileri savaşsın. Biz neden bunu yapıyorduk ki?” diye konuştu.

Suriye’deki DEAŞ varlığını da yüzde yüz yok ettiklerini savunan Trump, Suriye’de petrolü korumak için bir grup askeri orada bıraktıklarını kaydetti.

Etiketler: » »
447 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?
#

BIRAKALIM SURİYE VE TÜRKİYE KENDİLERİ SAVAŞSIN” için 1 yorum

  1. Yusuf : diyor ki:

    fake news